• Žurnalas „Lututė“ Nr. 2017-05 (146)

Prekės kodas: 2027

Turimas kiekis: Prekė sandėlyje

Gamintojas: Leidykla "Lututė"

Žurnaliuko „Lututė“ numeris 2017-05 (146)

Štai ir sulaukėme vasaros! Viskas sulapojo, nusidažė sodriomis spalvomis. Taip ir norisi kuo greičiau iš miesto ištrūkti ir į gamtos glėbį įpulti. O vasarą gamtoje taip smagu! Tik pažiūrėk, kaip beržas liaunas šakeles vaiskia smaragdine žaluma padabino. Nuo seno lietuviai beržą labai mylėjo, dainose apdainavo, gal todėl ir pirmąjį vasaros mėnesį jo vardu pavadino.

O kas vasarai vartus atrakina? Taigi raktų žolė! Kai oras sušyla, šis augalas apsipila geltonais žiedais, panašiais į susegtų raktų ryšulėlį. Anksčiau žmonės sakydavo, kad pradėdama žydėti ši gėlė atrakina vartus vasarai. Dėl to ir pradėta ją vadinti raktažole. Kai bėgiosi po pievą paskui margaspalvius drugius, apsidairyk – gal ir tu rasi geltonžiedę raktažolę.

O koks ten grakštus baltas paukštis išdidžiai po ežerą plaukioja? Tai gulbė giesmininkė. Ją gamta apdovanojo puikia, skardžia, labai melodinga giesme. O štai jos giminaitė gulbė nebylė paprastai neskleidžia jokių garsų, nebent piktai šnypščia, kai sulaukia nekviestų svečių. Kaip dar galima atskirti šiuos paukščius – sužinosi naujausiame „Lututės“ numeryje.

Pėdsekio mokykloje drauge su Pitu ir Tute stebėsi, kaip neršia varlės. O jei rengiesi traukti į žygį, miškininkas Raimundas tau papasakos, kaip medkirčiai gamina pietus miške.

Tik šiuo metu keliaudamas po miškus ir pievas būk budrus. Mat daugelis laukinių gyvūnų jau atsivedė jauniklių, paukščiai išperėjo paukštelius. Jie atrodo tokie mieli ir bejėgiai. Taip ir kyla noras mažylius globoti. Tačiau jiems žmogaus pagalbos nereikia. Ką daryti, jei gamtoje radai gyvūnų jauniklių, tau patars „Lututė“.

Kaip visada, naujajame numeryje tavęs laukia ir daug įdomybių apie svečių kraštų gyvūnus, o Tutė tau parengė smagių užduotėlių.

Iki susitikimo gamtoje!

€2.00
Parašyti atsiliepimą
Rašyk
Skambink